Past Memories | Kapitola 1

20. dubna 2014 v 0:00 | abercrombia

Past Memories


Příběh z doby, kdy Alison šikanovala Paige. Včetně začátků Paily a jejich příběhu, coming outu a co by se stalo, kdyby Alison nebyla zmizela.Kapitola 1

Paige

Být Paige McCullersovou není snadné a v poslední době se to stává přímo noční můrou. Jsem obyčejná holka z Rosewoodu, co má dost náročného otce - posedlého mými známkami a plaváním. A neměla bych zapomenout na to, že jsem bez přátel, takže jsem nucena nést svá břemena sama. Možná tohle je důvod, proč jsem silná, protože jsem si všimla, že jsem se radikálně změnila za velmi krátkou dobu. Vím, že můj život je na nic, ale v peklo se proměnil, když jsem se přidala k plaveckému týmu... když do mého ubohého života vstoupila Emily Fields a já začala mít pocity, které můj otec považovat za nechutné. Nikdy mě nenapadlo, že jsem nejspíš les...
"Bože, nedokážu to slovo ani vyslovit," pomyslela jsem si.
Není to žádná novinka. Myslím tím, že jsem s kluky chodila, ačkoli jsem se s nimi necítila skvěle. Prostě jsem nikdy nepomyslela na to, že se mi líbí holky, dokud jsem nepoznala Emily Fields. Všimla jsem si ji na školní chodbě, ale když jsme se poprvé potkaly na plaveckém tréninku a ona se na mě usmála, zastavilo se mi srdce. Na tom beztak nezáleží, protože se budu snažit mé city skrývat a snažit se být slušná. Doufám, že tohle je jenom nějaká fáze. Možná je to jen tím jejím skvělým životem. Stmeluje náš tým. Navíc je tu jedna totální kráva jménem Alison. Vždycky ostatní uráží a vytváří kruté přezdívky. Navíc je Emilyina kamarádka, spolu s dalšími třemi, které dotváří její kroužek. Nechápu, proč se s ní Emily vůbec baví. Emily je milá holka plná porozumění a Alison je stupidní tyran, kterou šikanování kohokoli na střední nikdy neunaví. Třeba Mona a Lucas, ke kterým má kecy každý den. Když zničí život studenta, kterého si vybere, přesune se dál a vybere další oběť, aby mohla pokračovat se svým mučením. Učitelé s tím nic nedělají. Je frustrující vidět dospělé, kteří by se měli věnovat našemu vzdělání, ale neudělají nic proti tomuhle odpornému chování.
"Hej, ty, Frodo!" slyšela jsem Alisonin nepříjemný hlas. "Jo, mluvím s tebou, losere!" pokračovala uráživě.
Hledám svojí tašku s věcmi na plavání, ale stejně se rozhlédnu, protože - ačkoli jsem s ní nikdy nemluvila, možná odkazuje na mě. Doufám, že to tak není, protože nechci být její další obětí. Můj život je posraný i tak, takže nechci další problémy na svém dlouhém seznamu neštěstí.
"Co jsem ti udělala?" Slyšela jsem Monu. Sice nezvýšila hlas, ale očividně byla tím svým unavená.
"Nechci se na tvůj blbej obličej dívat každej den, Frodo! Měla bys požádat ředitele o změnu skříňky. A měla bys to udělat do zítra, nebo to bude mít následky, trpaslíku," křičela Alison.
Nemůžu ji vystát. Nenechám ji s Monou takhle mluvit. Navíc když se to děje přímo vedle mě. Nejsem zbabělec. No, dobrá, asi jsem, ale nebudu se chovat zbaběle před ní. Beztak nemám co ztratit. Nebojím se její arogance.
"Co je s tebou? Nic ti neudělala. Tak proč nedržíš hubu?" řekla jsem naštvaně k Alison.
"Wow! Kdo vůbec jsi? Její právník? Víš kdo jsem?" opáčila Alison sarkastickým tónem.
"Jo, vím kdo jsi. Jsi holka, která mučí každýho studenta ve škole, protože máš evidentně nějakou mentální poruchu. Co máš sakra za problém?!"
"Nevíš s kým máš tu čest. Do teď jsem nevěděla kdo seš, ale tohle si pamatuj - budeš litovat, to ti můžu garantovat. Ty nulo bez krku." Řekla a vzdorovitě se na mě dívala.
Možná jsem neměla nic říkat, ale nemohla jsem to už dál vydržet. Nechci, aby si našla další slabý cíl, aby zničila jeho či její život. Miluje být ve vedení a je manipulativní, ale tenhle nesmysl někdo musí ukončit. Odcházela, ale pořád se na mě dívala. Nesklopila jsem pohled, nechci, aby si myslela, že jsem slabá. Že mě může šikanovat. Někdo se ji musí postavit, aby si nemyslela, že je neporazitelná.
"Jsi v pohodě, Mono?"
"Jo, je mi fajn. Jsem zvyklá poslouchat ty urážky, je mi to jedno," odpověděla, přičemž zírala plaše na podlahu.
"Nemusíš každý den snášet to ponížení. Měla by ses jí postavit, jinak skončíš s nějakou poruchou osobnosti. Já vím, že to není nic snadného, ale pomůžu ti."
"Já vím, že bych něco měla udělat... ale nemám na to sílu ani kuráž. Doufám, že se ti teď nebude mstít," řekla smutně.
Je vyděšená. Možná jsem Alison podcenila, ale já se nebojím. Vím, jak čelit šikaně. Nejsem žádná násilnická mrcha, ale vím, jak se bránit. Vzala jsem svojí tašku a šla k bazénu, pokoušeje se zapomenout na tenhle nepříjemný incident. Jsem v týmu teprve druhý týden a miluju to. Ne tak úplně kvůli plavání, ale kvůli Emily. Miluju být s ní, i kdyby to byly 2 minuty.
"Hej, Paige!" Byl to její hlas, pak se objevila s širokým úsměvem na tváři. "Jak se máš? Jsi připravená na trénink?" zeptala se.
"Jo, to jsem. Ale nevyhraju, ty jsi neporazitelná," usmívala jsem se.
"No, minulý týden jsem tě pozorovala, a můžu ti garantovat že se fakt zlepšuješ." Pozorovala jsi mě? Vážně? Ne ne, nebuď tak nadšená, Paige. Mluví o plavání, ty hlupáku.
"Díky. Otec říká, že musím zlepšit svoje dýchání, ale on stejně vidí jenom moje vady, takže těžko říct."
"Nemáš žádné vady, Paige," pořád se usmívala. Vážně mi právě složila kompliment? Jak děsně úžasný tohle je? Cítila jsem, že červenám a moje srdce bije jak o život.
"Děkuju. Je tu docela horko co? Potřebuju si zaplavat," nervózně jsem se zasmála.

Emily

Trénink se povedl. Potřebovala jsem si trochu pročistit hlavu a plavání funguje. Ta nová holka vypadá mile a je sakra dobrá plavkyně. Potřebuje se jenom udržovat fit a trénovat. Jsem ráda, že se k nám přidala, protože vážně potřebujeme další vynikající plavkyni, abychom vyhráli víc závodů. Naše trenérka není s našimi výsledky moc spokojená. Ben na mě čekal před šatnou. Nemám náladu s ním mluvit. Poslední dobou se chová jako pitomec - je posedlý sexem, takže chce udělat další krok. Pořád mu říkám, že ještě nejsem připravená, ale pochybuju, že vůbec někdy připravená budu. Vlastně ani nevím, proč s ním randím, protože mi nepřipadá atraktivní. Radši o tom vůbec nepřemýšlím, protože Alison je moje kamarádka a já nejsem na holky. V poslední době mám neobvyklé pocity, jako bych od holek nemohla odtrhnout oči a kluci mi nepřipřádají zajímaví vůbec. Když vidím Alison, mám motýli v břiše, ale doufám, že to není... že se to neděje zrovna mě. Chci mít obyčejný život. Bez dramat.
"Hej, krásko! Nechceš zajít na kafe? Nebo bychom mohli ke mně, rodiče jsou pryč," řekl s úsměvem.
"Jdu ven s kamarádkami, takže... asi zítra.
"Buď jsi se svýma hloupýma kamarádkama nebo na plavání. Vypadá to, jako bys se mnou nechtěla trávit žádnej čas, Emily," teď už začínal být naštvaný.
"Bene, nechci tohle rozebírat, takže mě nech," opáčila jsem a odešla.
Otevřela jsem dveře a uviděla mé kamarádky u našeho oblíbeného stolu.
"Ahoj holky."
"Ahoj Em," Aria, Hanna i Spencer mě pozdravily najednou.
Alison je tu taky, ale nic neřekla. Občas si říkám, proč k ní cítím věci, které k ní cítím. Protože většinu dne se chová jako mrcha. Ale je jako magnet - táhne mě k ní nějaký druh energie. Když jsem s ní sama, umí být rozkošná. Jako kdyby měla víc osobností v závislosti na tom, s kým zrovna tráví svůj čas. Když jsme spolu sami, umí být nejpozornější člověk na světě.
"Jsi v pohodě, Ali?" zeptala jsem se.
"Jsem v pohodě. Jenom přemýšlím o holce, co jsem se s ní pohádala... Znáte Monu? Tu hloupou holku, co skoro nemluví a vždycky na mě zírá. Blokovala mojí skříňku, tak jsem ji řekla ať vypadne a ta holka se ji zastala, jako by byla její mám. Bylo to tak ubohý! Do dnes jsem si ji nevšimla. Ale začala si se špatnou osobou," zavrčela naštvaně.
Nevím kdo je ta holka, ale kdybych byla jí, tak bych se Alison omluvila, jinak ji zničí život různými přezdívkami, veřejnými poníženími a ďábelskými plány.
"O kom to mluvíš?" zeptala se Hanna.
"Myslím, že se jmenuje Paige, ale neznám její příjmení."
"McCullers?" zeptala se Spencer s překvapeným výrazem.
"Jo, nejspíš, ale nejsem si jistá. Nemá žádnej krku. Blbá mrcha."
"Znám ji," podotkla Spencer. "Je v hokejovém týmu. Vypadá tvrdě a ráda vyhrává, to ti můžu zaručit." pokračovala a pozvedla obočí.
"Okey, taky ji znám. Chodí se mnou na děják. Vypadá tiše a plaše. Vždycky chodí po chodbách sama," řekla Aria a ve tváři se ji objevil soucitný výraz.
"Nelituj ji. Je to kráva," řekla Alison.
"Taky ji znám. Je milá. Možná ta holka se kterou si mluvila je jiná Paige. Není možný, abychom mluvili o stejný osobě," pokusila jsem se o milý tón.
"Zbláznila ses?! Bezkrká? Jsem si jistá, že její jméno je Paige a je tu snad nějaká jiná Paige?" zeptala se Alison.
"Nemyslím, asi mluvíme o stejný osobě, ale každá na ní máme jiný názor," řekla Hanna s úsměvem.
"Uvidíme kdo tuhle bitvu vyhraje," řekla Alison s ďábelským výrazem, který jsem nenáviděla.
Varuju Paige před Alison, protože jinak to bude mít na její život fatální následky. Tohle je ta Alison, kterou nemám ráda.

Paige

Konečně je čas jít domů. Dneska si toho vážně cením, protože to nebyl zrovna vynikající den. No, vlastně tu jedna dobrá věc byla - mluvila jsem s Emily a viděla její nádherný úsměv. A nemůžu zapomenout na to, jak řekla, že jsem bezchybná. Nemůžu vyjádřit jak jsem šťastná, že to řekla. Myslím, že ona je jediným důvodem, proč se necítím jako lejno kdykoli jdu do školy. Všechno ostatní je bezvýznamné. Moje máma tu bude za chvíli, dneska jsem výjimečně nejela do školy na kole.
"Poslouchej mě, podivíne," slyšela jsem někoho křičet. "Jo, mluvím s tebou, bezkrká," pokračoval.
Otočila jsem se a spatřila její hloupý obličej. Rozhodla jsem se, že neřeknu nic. Budu ji ignorovat. Nechci se s ní znovu pohádat, jsem z toho jenom unavená.
"Drž se zpátky od mojí holky, zrůdo! Nechci aby si s ní mluvila. Rozumíš?" Její holky? Mluví o Emily?
"Nevím o čem to mluvíš, takže mě nech na pokoji prosím," řekla jsem ji.
"Nemluv s ní, nedívej se na ní, nedělej nic bez mého svolení," řekla vzdorovitě a zvedla prst.
"Fajn." Otočila jsem se. Ignorovat to bude nejlepší.
"Mrcho!" zakřičela na mě ještě, zatímco odcházela.
Nevím, proč zmiňovala Emily. Ví, že se mi líbí? Možná mě Emily bránila a to ji naštvalo. No, možná si představuju věci, které bych ráda, aby se staly. Stejně jsem ráda, že jsem ji zabránila konfrontovat Monu. Vím, že jsem Alisonin cíl, ale zvládnu to. Umím být mrcha, když chci. Alison je blázen, pokud si myslí, že s Emily přestanu mluvit. Ona je důvod proč se usmívám, i když je můj život totální katastrofa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adele ♥ Kate Middleton Adele ♥ Kate Middleton | Web | 20. dubna 2014 v 20:44 | Reagovat

wow Past Memorie, to jsem ještě neslyšela. to je nejspíš seriál, že?
jo PS: děkuju za ikonku, povedla se ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama