Hledání štěstí | Kapitola 5 - Tichá rozmluva

1. května 2014 v 0:00 | abercrombia

Hledání štěstí


Všichni vědí, že Emily a Paige byly stvořeny jedna pro druhou. Cítily se jako dvě duše z dávných časů, které byly znovu spojeny. Ale jedna tragédie zasáhne přímo do samého středu jejich vztahu a změní všechno. Emily se ze všech sil snaží pokračovat ve svém životě, ale jeden den v roce ji vždy vrátí na začátek. Paige nemá ani tušení, co všechno ztratila a co možná nikdy nenajde. Svede osud tyhle dvě znovu dohromady?Kapitola 5 ~ Tichá rozmluva

Emily

Vzbudila jsem se uprostřed noci, příliš ospalá, abych se mohla hýbat. Jen jsem ležela, se zavřenýma očima. Myslela jsem na to, jak mě Paige hladila, když jsem nemohla usnout. Tyhle maličkosti mi chybí nejvíc. Moje mysl pak putovala k tomu prázdnému místo vedle mě, které patřilo mě, když v tom jsem uslyšela šeptat Spencer.
"Pamatujete si, jak se pokoušela utopit Emily? Nenáviděla jsem ji!"
"Kdo by na to mohl zapomenout? Někdy mám chuť Emily připomenout, čeho všeho byla Emily schopná. Třeba by to zmírnilo tu bolest," zašeptala Hanna.
"Hanno! Víš, že to nepomůže. Paige se změnila po tom, co se spolu daly dohromady. Naše přátelství s ní toho bylo důkazem." Aria má pravdu. Ta holka, co se mě pokoušela utopit je pryč. Byla pryč ještě předtím, než jsme spolu začaly chodit. Je děsivé co všechno mohou způsobit zadržované emoce s osobností. Ráda přemýšlím o tom, že jsem se tak trochu zasloužila o její přeměnu. I když se zdá, že je to pouze a jen má zásluha, není to pravda. Byla úžasná, když byla sama sebou. Prostě si to jen v tu dobu neuvědomovala.
"Kdyby tak teď viděla Emily... Paige mi vždycky dodala injekci pravýho McCullerovství. Nakonec jsem ji měla vážně ráda. Vždycky jsem si říkala, že kdybych byla lesba, rozhodně bych na Emily žárlila. Ne že by Em nebyla úžasná..."
"Spence, o čem to mluví?! Kdybych já byla lesba, vždycky bych si vybrala Emily.. ačkoli kdybychom se rozešli, zničilo by to naše přátelství." Aria si jen povzdechla a podívala se na Spencer s Hannou.
"Já jsem naprosto spokojená se svým učitelem angličtiny. A myslím, že vy to tak máte s Tobym a Calebem stejně."
"Samozřejmě, že jsem s Tobym šťastná! To, co jsem tím chtěla říct bylo, že jsem Paige poznala víc, než bych si kdy myslela, že ji poznám. Hodně jsme spolu mluvili. Vlastně jsme měli krátký rozhovor na pláži ještě předtím, než se celý svět zbláznil. Řekla mi, abych se o Emily starala. Představte si, že tak končila téměř každá naše konverzace - postarej se o Emily. Nevím proč, ale myslela si, že jsem pro tenhle úkol stvořená. A ne že bych nebyla, ale ona to dělala nejlíp."
"Tak nebo tak, myslím, že my všechny jsme s Paige tenhle rozhovor vedly..."
"Bylo to jako kdyby Paige budovala svůj E Team - jako by to na ní A přenesl, v tom dobrém slova smyslu.
Byla jsem ospalá, ale tohle mě probudilo. Tohle bylo poprvé, co jsem to zaslechla. Myslela jsem, že McCullersová je stvořená pro to, aby dělala věci sama, na vlastní pěst, zejména pokud šlo o náš vztah. Bylo to od ní neobvyklé - žádat pomoc. Vyšla ze svojí zóny, kterou kontrolovala a požádala přátele své přítelkyně, aby se o ní starali. Muselo ji na mě záležet ještě mnohem víc, než jsem si myslela. Nevím, jestli se cítím hůř nebo líp. Na jednu stranu líp, jelikož mě milovala víc, než jsem si myslela a na druhou stranu hůř, protože vím, kolik jsem toho ztratila. Jak o tom tak přemýšlím, znovu se mě zmocní únava a usínám.
Když se probudím, snídaně je připravená. Jahodové palačinky. Podívám se kolem - všechno špinavé oblečení je pryč a pokoj znovu připomíná pokoj. Připadám si jako Alenka v říši divů - mí přátelé napodobili všechno tak, aby to připomínalo krásný den. Jsem tak ohromená, že si nemohu pomoct a cítím se líp. Ještě předtím než odejdou, slíbím jít, že dnes budu dělat něco produktivního. Něco, co mě dostane z tohohle mizerného měsíce. Chci jim tím poděkovat. Vůbec nevím, co bych bez nich dělala.
Mám nové odhodlání. Z velké části kvůli tomu, o čem holky v noci mluvili. Myslím, že jsem se rozhodla cítil líp. Co bych tak dnes ráno mohla dělat a přitom si dám odhodlaně ruce v bok. Cítím svá lechtivá držadla. Paige.
Jsme v kuchyni, pozorujeme mikrovlnku, v které se hřeje popcorn, když mě Paige zezadu obejme a položí své ruce na moje boky. "Víš, co mám nejraději na tvém těle? Tvoje lechtivá držadla."
Někdy je tak nevyzpytatelná. Zasměju se a pozvedne obočí. "Už jsem slyšela o držadlech lásky, ale nikdy ne o lechtivých držadlech. Asi by sis měla zopakovat anatomii ještě, než půjdeme na Stanford, lásko." Dala jsem ji pusu na tvář, je prostě úžasná.
"Ha ha. Nech mě ať ti je ukážu, chytráku." Přejede mi prsty jemně po bocích. Nemůžu si pomoct, ale začnu se nekontrolovatelně smát a pokouším se od ní dostat co nejdál. Ale ještě než stihnu cokoliv udělat, přestane a obejme mě. "Vždycky jsem chtěla Lechtivého Elma, ale myslím, že lechtivá Emily je mnohem lepší."
"Paige..."
Netřeba dodávat, že jsme popcorn spálily, ale komu by to vadilo? Zavřela jsem na moment oči a pokoušela se vzpomenout, jaké to je mít její jemné ruce na své kůži. Zachichotala jsem se. Lechtivá Emily a Lechtivá držadla... Když o tom tak přemýšlím, musela na to přijít jen náhodou. Jsem lechtivá jen na bocích.
Možná bych si měla jít zaběhat. Neběhala jsem už pár dní, to kvůli mým emocích, ve kterých jsem byla chycená. Tohle je typická Paige - srazí mě ke dnu a pak mi pomůže dostat se zpátky. Ona mě vždycky vede tím správným směrem. To je dobré znamení - můžu o ní přemýšlet aniž bych byla v depresi. Můžu o ní přemýšlet a cítit se šťastně kvůli tomu, co jsem měly. Nemůžu si pomoc, ale myslím, že dělám krok vpřed. Dělám pokrok a vím, že by na mě byla pyšná.
Šeptám tichou modlitbu.

"Tohle je pro tebe, lásko."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miara | RB-D Miara | RB-D | Web | 1. května 2014 v 14:54 | Reagovat

pěkné :)

2 Miara | RB-D Miara | RB-D | Web | 1. května 2014 v 19:15 | Reagovat

http://rachelbilson-daily.blog.cz/1405/vyhodnoceni-kontroly-affs

3 Anne Anne | Web | 2. května 2014 v 21:09 | Reagovat

Skvělé:))

4 Dee || American-Horrorstory.blog.cz Dee || American-Horrorstory.blog.cz | Web | 3. května 2014 v 10:42 | Reagovat

Píšeš opravdu skvěle, je to vážně úžasné :)

5 Theresa Theresa | Web | 3. května 2014 v 20:55 | Reagovat

ahoj, na mém blogu proběhla kontrola affs, ale nemažu tě :)! Nezapsala si se totiž, ale nevadí :)!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama